Jesteś tutaj

Gry menedżerskie na treningi wewnętrzne

Każda bez wyjątku małych i dużych firm, która planuje jakiś rozwój będzie musiała pomyśleć o kilku dość ważnych dla tego rozwoju rzeczach, a do najważniejszych zalicza się czynienie inwestycji w swoją załogę. Duża część właścicieli nie do końca zdaje sobie sprawę, jak duże to ma znaczenie, a tego typu zaniedbania niekiedy mogą mieć niezbyt miłe skutki dla dalszego funkcjonowania ich firm.
Wydajny, z dużym doświadczeniem zespół to największy skarb każdego właściciela firmy, prawdę tę musi każdy sobie przyswoić, kto ponosi odpowiedzialność za sferę zarządzania. Nowoczesne urządzenia da się zakupić w każdym momencie, zresztą tak samo jak zbudować nową halę, lecz jeżeli nie będzie się miało doświadczonej kadry, to różnie może być z sukcesem.
Spora grupa zarządzających nie uznaje żadnych szkoleń, uznając je przede wszystkim za utracony czas, bo w końcu w czasie ich trwania zatrudnieni nie mogą wykonywać nałożonych obowiązków, a także za duże koszty, na które nie zawsze ich stać. Lecz są różne sposoby na to, żeby zminimalizować koszty szkoleń przy jednoczesnym utrzymaniu ich jakości.
Doskonałym wyjściem na realizację takich założeń mogą być szkolenia wewnętrzne, w czasie których wiedza jest przekazywana przez osoby, które są obeznane z tematem. Tego typu warsztaty zalecamy poszerzać o Gry Menedżerskie http://www.symulacje.edu.pl/menadzerskie.php

Wykorzystując takie rozwiązane nie ma potrzeby zatrudniania zewnętrznych firm to koszty tego typu szkoleń nie będą zbyt wysokie, a nawet zrealizowane pod taką postacią będą mogły sporo zwiększyć efektywność i wydajność pracy.
Planując szkolenia, których raczej nie przeprowadzą pracownicy firmy, nie trzeba od razu wysyłać ludzi na weekend do czterogwiazdkowego hotelu. Dużo tańsze a jednocześnie wygodniejsze będzie przeprowadzenie szkoleń, które są potrzebne w miejscu pracy. Wiele firm prowadzących szkolenia oferuje takie możliwości, a koszty przeważnie są wtedy znacznie niższe, niż przy wyjazdach do innej miejscowości.
Powinno się także być świadomym tego, że aby szkolenia mogły przynieść długofalowe rezultaty, to przeprowadzać je trzeba w regularnych odstępach czasu. Oczywiście nawet pojedyncze wysłanie pracowników na jakiś kurs jakimś stopniu może zwiększyć ich zawodową wiedzę, lecz dopiero dobrany do konkretnych ludzi cykl kursów i szkoleń będzie przynosił naprawdę duże korzyści.