Jesteś tutaj

Kształcenie zespołów w nowoczesnym biznesie

Nowości, jakie się pojawiły przed kilkunastu laty, wykorzystujące zachodnie korporacyjne wzory zauważyły znaczącą rolę jaką pełni komunikacja pomiędzy firmą a zatrudnionymi w niej ludźmi. Na tym też coraz bardziej zaczyna się opierać nowatorskie zarządzanie firmą, bo trudno planować tworzenie sprawnego, wydajnego zespołu bez dobrej komunikacji, jaka jest w firmie konieczna.
Z zachodnich korporacyjnych wzorców, poza wymienioną wyżej komunikacją pomiędzy firmą a pracownikami, zaadoptowano także w wielu polskich przedsiębiorstwach http://szkoleniabadania.wordpress.com/gry-biznesowe-i-strategiczne/ Gry Team Building dla zatrudnionych. Od pewnego czasu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, chociaż jak widać to na różnych przykładach, osoby które je organizują czasami nie wiedzą, co dokładnie mają mieć na celu.
A w praktyce planowanie takich wyjazdów powinno się rozpocząć właśnie od zdefiniowania koncepcji, jaką ten wyjazd ma spełnić. I dopiero potem można zająć się dogrywaniem szczegółów, czyli wybraniem hotelu oraz rozrywek, jakie będzie się chciało dostarczyć integrującym się na wyjeździe pracownikom.
Jednak przez cały czas duża część właścicieli firm, szczególnie takich, którzy chcą organizować wyjazdy integracyjne własnymi siłami, nie w każdym przypadku ma przekonanie, jaka idea ma przyświecać tej właśnie imprezie. Zupełnie przypadkowy hotel, przypadkowy program, najczęściej niedopasowany do oczekiwań biorących udział w wyjeździe powodują, że niekiedy taki wyjazd może się wymknąć spod kontroli i staje się wielkim rozczarowaniem.
Z takich też powodów w czasie planowania wyjazdu integracyjnego dla pracowników swojej firmy warto skorzystać z pomocy jakiejś mającej doświadczenie w tego typu sprawach firmy. Wyczerpująco definiując jaki wyjazd ma cel i sprawdzając osoby, które wybierają się na niego można w miarę dobrze dobrać program w taki sposób, aby każdy wrócił wypoczęty.
W chwili obecnej w takich wyjazdach integracyjnych specjalizuje się wiele firm, i można wręcz powiedzieć, że część zdobyła już duże doświadczenie w tych kwestiach. Zamawiając taką firmę i szczegółowo określając oczekiwania i potrzeby na pewno można będzie zorganizować taką integrację, jaką przez wiele miesięcy nikt nie zapomni.