Jesteś tutaj

Zła sława wyjazdów firmowych

Nad Wisłą jest grupa osób, która sądzi , że wspólne wypady pracowników na weekend to forma represji uprawianej przez pracodawcę. Ciekawe, że niemało ludzi spogląda na to poprzez zwykłe uprzedzenia . Właściwie nie wiadomo , dlaczego tak się dzieje , gdyż niejeden z tych krytyków nigdy nie został zaproszony na takie wydarzenie . Nierzadko obiegowe opinie posiłkują się półprawdami .

Czy prawdą jest, że wyjazdy integracyjne to wyłącznie pretekst do nadużywania alkoholu i sposobność do obżarstwa? Prawdopodobne, że można znaleźć tu ziarno prawdy, ale nie do końca . Wyraźnie złośliwe będzie spostrzeżenie , że większość weekendowych wyjazdów z pracy koncentruje się na niekontrolowanej balandze .

Trzeba podkreślić, że problem jest wtedy, gdy osoba odpowiedzialna za organizację imprezy nie ma zupełnie pomysłu na wspólny wyjazd pracowników . W rzeczywistości owocne firmowe szkolenia integracyjne to ogromny wysiłek planistyczny i organizacyjny. Nie wystarczy zarezerwować miejsce noclegu i catering . Gdyby każdy potrafił rozplanować oraz poprowadzić efektywne, ale nie nudne spotkanie, nikt nie zatrudniałby profesjonalnych biznesów eventowych i zbyteczne byłyby drobiazgowe planowanie wyjazdu.

Bardzo dużo wniosków dostarcza w tej warstwie problemowej najnowszy http://www.hrmapa.pl Raport O Szkoleniach przygotowany w procesie międzynarodowych analiz.

Każdy pracodawca, zlecający organizację, takiej imprezy, powinien wiedzieć, że właściwie przyszykowany wyjazd firmowy powinien opierać się na precyzyjnym planie , niejeden detal powinien zostać przedyskutowany. Doświadczony Event Manager nie tylko znajdzie należyte lokum na spędzenie wspólnego czasu pracowników, zagwarantuje zróżnicowaną odskocznię od codzienności. Przede wszystkim , stosownie do najważniejszych zaleceń zleceniodawcy , dobierze takie pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które stworzą warunki odpowiednie, by wypracować nowy poziom relacji i zaufania. Jeśli trzeba skonsolidować zespół , zostaną wykorzystane wybrane działania teambuildingowe, skupione, co nie będzie żadnym zaskoczeniem na zespołowym pokonywaniu nagle pojawiających się trudności. Gdy niezbędne będzie przekazanie jakiejś wiedzy , znajdzie się również czas na zajęcia opracowane przez doświadczonego szkoleniowca. Nie ma tu miejsca na żadną dowolność .

Bywa, że nie można przypilnować zaplanowanego wyjazdu w najdrobniejszych szczegółach . Pracownicy są różni i przybywają z najdziwniejszymi zamiarami na tego pokroju eventy . Nie można wtedy wykluczyć, że będą ekscesy , ale powinno się je traktować jako nieistotne zdarzenia . Przedstawiciele doświadczonej agencji eventowej potrafią radzić sobie efektywnie z zapewnieniem spokoju, bo dla nich doprowadzenie imprezy do uzgodnionego celu jest najważniejsze .