Jesteś tutaj

Gry jako taktyka na poznawanie procesów biznesowych

Polski rynek szkoleń biznesowych rozwija się niezwykle szybko od wielu lat. Jest wielu ludzi, którzy zamierzają rozwinąć swoje kwalifikacje, a także być zawsze na bieżąco, jeśli chodzi o nowe podejście do procesów decyzyjnych zarówno na poziomie całych koncernów, jak i niewielkich filii.

Warsztaty biznesowe dla decydentów mogą mieć wiele różnych celów. Raz będzie chodziło o skuteczną analizę trudnych sytuacji decyzyjnych, innym razem temat stanowić będzie zdolność do zbierania odpowiednich danych oraz ich badanie, w następstwie czego będzie możliwe podjęcie optymalnej decyzji. Segment biznesowych kursów, oprócz tego, że dynamicznie się rozrasta, eksperymentuje z najnowszymi trendami w metodologii przekazywania wiedzy, koncentrując się na najlepszych wynikach.

Coraz większą popularność zdobywają sobie różnego rodzaju Symulacje Biznesowe http://www.symulacje.edu.pl/gry-biznesowe.php
by usprawnić swoje kursy. W metodologii szkoleń stosowane były już od dziesięcioleci, jednak we współczesnej Polsce bardzo chętnie przygotowywane są przez firmy, które szkolą menedżerów. Ich celem jest nauczenie nie tylko sztuki planowania, ale także umożliwienie pokazania skomplikowanych sytuacji problemowych w pracy menedżerów.

Wykorzystywanie na szeroką skalę gier w szkoleniach ma wiele zalet. Ich dużym atutem jest to, że dają niepowtarzalną szansę, by przekuć wiedzę książkową w rzeczywiste, prawdziwe decyzje bez prawdziwego ryzyka finansowego. Jest to także skuteczniejszy sposób przekazywania wiedzy, dlatego, że bazuje na ekscytacji wywołanej imitacją rzeczywistości biznesowej, a tym samym wzbogaca proces uczenia się. Symulacje takiego rodzaju są dodatkowo doskonałym pomostem, którym uzyskane w czasie warsztatów doświadczenie można odnieść do sytuacji prawdziwych. Kursanci bardzo dokładnie mają szansę wejść w obowiązki, z jakimi są zmuszeni mierzyć się osoby decyzyjne w codziennym dniu, ponieważ ciągle bazują na sytuacjach realnych.