Jakie korzyści może przynieść pracownikom tak zwany work-life balance.

W naszych czasach jest coraz trudniej oddzielić życie osobiste od zawodowego. Pracownicy często biorą ze sobą pracę do domu, rozwiązują w swoim wolnym czasie różne problemy a także muszą się kontaktować z klientami. Z takich też powodów coraz częściej pracodawcy dają im różne bonusy, aby chociaż trochę spróbować wynagrodzić tak duże zaangażowanie i zachęcić wyróżniających się kandydatów.

Tego typu zjawisko nazywa się work-life balance i jeszcze całkiem niedawno oznaczało po prostu liczbę godzin spędzonych w pracy w stosunku do wolnego. Lecz dzisiaj jest coraz większe odejście od wspominanego modelu, stawiając w zupełnie innych miejscach akcenty. Pracodawcy już nie mówią, że u nich nadgodziny nie istnieją, ale kładą nacisk na inne sprawy.

Tak więc przede wszystkim podkreślana zaczyna być elastyczność pracy, jako jedna z głównych jej zalet. Najpopularniejsze będzie tutaj odejście od sztywnego siedzenia w siedzibie firmy między wyznaczonymi godzinami. Poza tym coraz częściej będzie możliwość zdalnej pracy, wykorzystywanej coraz chętniej przez licznych pracowników.

Dalszymi używanymi bardzo chętnie bonusami w ramach polityki work-life balance są przeróżne zorganizowane programy dla rodziców. Co ciekawe zwiększająca się ilość przedsiębiorstw organizuje je nie tylko dla samych matek, ale dodatkowo dla zatrudnionych ojców. Właściciele firm w zakresie tych bonusów pozwalają korzystać z firmowych przedszkoli czy klubów dla dzieci.

Nie może również zabraknąć należytego dbania o zdrowie. Firmy systematycznie zapewniają swoim pracownikom dostęp do zdrowych produktów spożywczych, takich jak soki, napoje czy świeże owoce. Duża grupa pracodawców zaczęła również prowadzić różnego rodzaju programy rozwojowe, pozwalające pracownikom zadbać skutecznie o zdrowie i formę.

W wielu firmach jeszcze dalej się to wszystko posuwa. Pracownicy mają możliwość korzystania z firmowych boisk sportowych oraz sal gimnastycznych, a nawet pływalni. Coraz większą popularnością cieszą się także najróżniejsze kluby i drużyny sportowe, nie tylko traktowane po amatorsku, ale także biorące udział w licznych zawodach.