Jesteś tutaj

W jaki sposób wybrać odpowiednią firmę szkoleniową.

Efektywność i skuteczność przeprowadzanych w firmie szkoleń pracowniczych w dużym stopniu zależy od znalezienia właściwego partnera, który takie szkolenia przeprowadzi. Ma to o tyle duże znaczenie, że obecnie zaczęło działać coraz więcej firm świadczących tego typu usługi, ale niestety niekiedy zdarzają się przypadki, że jakość ich nie stoi na najwyższym poziomie.


W praktyce okazuje się, że dużo istotniejsze znaczenie od wyboru firmy zajmującej się szkoleniami ma profesjonalny trener, który będzie realizował wszystkie zajęcia. To on będzie ponosił odpowiedzialność za cały proces, to znaczy zbadanie potrzeb, przygotowanie szkoleniowego procesu i jego końcową realizację z zaangażowanymi pracownikami.


W wielu firmach szkoleniowych będzie możliwość wybrania trenera, więc warto z takiej możliwości skorzystać, jeśli się będzie wiedzieć, jak jakiegoś trenera znaleźć. Należy mieć przy tym na uwadze parę dość ważnych aspektów, dzięki czemu można będzie znaleźć osobę jaka będzie całkowicie pasować do potrzeb i oczekiwań.


Przy dużej części szkoleń – np. Szkolenia Team Building
- niezwykle istotne jest dobre wykształcenie danej osoby, tu doskonałą rekomendacją może być na przykład dyplom skończenia uznanej w naszym kraju lub za granicą trenerskiej akademii. Osoby, które ją ukończyły z reguły będą pracować według określonych standardów i reguł, dzięki czemu prowadzone przez nie szkolenia cechuje wysoka jakość.


Jeszcze ważniejszym aspektem, szczególnie w czasie szkoleń dla kadry specjalistycznej, ma praktyczne doświadczenie osoby, która będzie uczyć. Najlepsze nawet kursy lub studia nie dostarczą takiego zakresu wiadomości, jak rozwiązywanie prawdziwych problemów w trakcie pracy zawodowej, z tego też powodu powinno się sprawdzić, jakie doświadczenie praktyczne posiada trener, jakiego chce się wybrać.


Niektórzy z właścicieli firm zaczynają zwracać uwagę na przynależność do trenerskich organizacji, choć tak naprawdę raczej nie powinno to być najważniejszym kryterium decyzji. Na pewno można jednak dzięki temu mieć pewność, że trener działa według określonych reguł i standardów, jakie w pewnym sensie wymusza członkostwo w do trenerskiej organizacji.