Jesteś tutaj

Jak sprawdzic agencję na kursy integracyjne

Przygotowanie wyjazdu integracyjnego to złożone przedsięwzięcie, które wymaga najczęściej poukładania licznych spraw które będą miały spore znaczenie dla powodzenia takiego wyjazdu, czasem zapomnienie o jednym drobiazgu spowodować może wielką klapę. Trzeba przecież znaleźć odpowiedni hotel, zorganizować transport i we właściwym czasie poinformować osoby które mają jechać na taki wyjazd.

Bardzo dużą rolę podczas planowania wyjazdów integracyjnych ma odpowiedni wybór firmy, jaka zajmie się sprawami, które się będą wiązać z atrakcjami i grami dla pracowników. Tu nie można iść na żadne kompromisy, bo jakakolwiek wpadka z pewnością będzie długo rozpamiętywana i przez wszystkich uczestników, i przez członków rad nadzorczych, za środki których impreza została opłacona.

Przede wszystkim powinno się skontrolować, jakim doświadczeniem dysponuje, tu przydadzą się zwłaszcza referencje i opinie z imprez, które były wcześniej realizowane. Jest to bardzo ważne zwłaszcza gdy wyjazdy integracyjne organizowane będą na sto lub więcej osób, panowanie nad takim zespołem i realizacja wszystkiego tak jak się planowało wymaga dużych umiejętności.

Proponujemy także, by spytać organizatora czy oferuje wyłącznie eventy integracyjne, czy też warsztaty rozwojowe np. Cykliczne Treningi Z Umiejętności Negocjacyjnych http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenia_negocjacje - to pozwoliłoby połączyć fun z kształtowaniem postaw.

Niezwykle istotny jest także wybór dobrych trenerów. Pożądane jest, żeby to był zespół który się zna, współpracujący przez jakiś czas, przez co da on sobie radę w każdej nieprzewidzianej sytuacji. Przypadkowo zebrana grupa trenerska z reguły poradzi sobie z zadaniem, ale ryzyko że się coś nie uda będzie sporo większe.

Do opanowania ponad setki osób o różnych charakterach będzie potrzeba kogoś charyzmatycznego i dynamicznego. Pożądane jest, aby organizator wyjazdów miał takiego trenera, wtedy można mieć pewność, że atrakcje, które się zaplanuje zostaną przeprowadzone z zgodnie z wcześniejszymi planami.

Na zakończenie warto sprawdzić, jak przedstawia się kwestia sprzętu dostarczanego przez firmę. Duża ilość wyjazdów skończyło się niepowodzeniem właśnie z powodu tego, że coś uległo awarii i organizatorzy nie mieli żadnych pomysłów. Szczególnie przy rożnego rodzaju grach terenowych porządny sprzęt odgrywa bardzo dużą rolę, ma również wpływ na poziom bezpieczeństwa pracowników z niego korzystających.