Jesteś tutaj

Problemowa strona wyjazdów motywacyjnych

O znaczeniu takiego Szkolenia Integracyjnego|Symulacyjnego|Menedżerskiego|Team Building|Biznesowego} http://www.szkolenia-opinie.edu.pl od dawna się sporo mówi, niezaprzeczalnie posiadają one duże zalety, o czym wie o tym każdy. Mogą one być świetnym sposobem na poprawę kontaktów wśród współpracowników, poprawiają poziom lojalności pomiędzy kadrą zarządzającą oraz zatrudnionymi, a oprócz tego mogą stanowić jedną z form doceniania.

Pomimo niewątpliwych zalet wyjazdów integracyjnych czasem będą one jednak miały ciemne strony, o czym czasem można usłyszeć nieprawdopodobne historie i legendy. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy wyjazd został niewłaściwie przygotowany i zrealizowany. Pracownicy chcą wyjeżdżać, żeby dobrze się bawić i odpocząć, a mogą wrócić skłóceni, zniechęceni oraz niezadowoleni.

Najczęstszymi problemami podczas imprez tego typu będzie zatarcie granic między pracownikami i kierownikami. Zwłaszcza kierujący zespołami powinni pamiętać o tym, że nawet podczas zabawy ich zachowanie musi być odpowiednie do do hierarchii służbowej. Zbytnia swoboda może być przyczyną przeniesienia takich relacji na grunt firmowy, a to absolutnie nie będzie pożądane.

Następną sprawą, która może się pojawić z mało starannie wybranych rozrywek, jest po prostu nuda, jaka w wielu niestety przypadkach jest leczona przez pracowników alkoholem w większych ilościach. Jeżeli taki wyjazd stanie się tylko i wyłącznie przykrym obowiązkiem i całkowicie rozminie się z tym, co ludzie chcą, to nie ma się czemu dziwić, że bawić się i odpoczywać chcą oni jak najszybciej wrócić do domu.

Będą się także przytrafiać przypadki, gdy na wyjazdach w zespole w miejsce poprawy relacji będą się pojawiały podziały i konflikty. Osoby ciche, nie lubiące rozrywek czy zwyczajnie nie używające alkoholu zostają odrzucone przez pozostałych współpracowników, niestety często taka sytuacja przenosi się na zachowanie w miejscu pracy i może spowodować znaczne gorszą atmosferę.

Tak więc widać, że wyjazdy integracyjne to nie jedynie wyśmienita zabawa i odpoczynek, ale również sporo zagrożeń, jakie mogą mogą wystąpić. Jeśli będzie się tego świadomym, to można tak przygotować plan imprezy i dostosować rozrywki, wystąpienie problemów o takim charakterze było bardzo małe.