Jesteś tutaj

Kursy jako niefinansowa metoda kształtowania lojalności

Sporej ilości pracodawcom będzie się wydawało, że dla ich pracowników największą rolę odgrywają pieniądze, i właśnie to one dają im satysfakcję z pracy, którą wykonują i chęci do kolejnych wyzwań. Jednak takie myślenie jest błędne, bo pracownik musi być motywowany bez przerwy, a nie tylko i wyłącznie wówczas, gdy zbliża się termin wypłaty.

Doskonały pracownik powinien cechować się dużym zaangażowaniem, lecz wraz z kolejnymi latami pracy u części pracowników poziom zmotywowania będzie spadał, w szczególności jeżeli jednak sprawy finansowe nie są do końca takie, jakich by należało oczekiwać. Z takich też powodów wręcz konieczne powinny być w tego typu okolicznościach dodatkowe czynniki motywujące, jakie od nowa dadzą energię do aktywności i działania.

Wśród wielu metod na rozwiązanie problemu motywacji ogromnie popularne są w ostatnim czasie Zamknięte Szkolenia Prezentacje http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/prowadzenie_prezentacji_przemowieni..., w odpowiedni sposób wykonane będą dawać bardzo dużo i pracownikom, i samej firmie. Niezwykle ważne jest jednak takie ich przeprowadzenie, aby rzeczywiście mogły wypełnić zadanie, które się im przeznaczyło, to znaczy motywować ludzi do efektywniejszej i wydajniejszej pracy.

Bardzo duże znaczenie w czasie organizowania szkoleń pracowniczych odgrywa ich czas i miejsce. Czasem zdarzają się przypadki, że szkolenia ktoś organizuje albo w czasie weekendu, albo późnym wieczorem. Niestety wówczas u wielu pracowników mogą one przestać pełnić zadanie motywacyjne, bo będzie im to zabierało prywatny czas, z takich też powodów jeśli tylko się da powinno się jednak takich sytuacji unikać.

Ważny jest także należyty wybór tematyki realizowanych szkoleń, nieodpowiednie jej wybranie może przynieść absolutnie odwrotny skutek od tego, co się chciało osiągnąć. Zatrudnieni nie powinni mieć poczucia straty wolnego czasu związanego z pozyskanie niepraktycznych i mało przydatnych umiejętności. Tematykę szkoleń tak się powinno dobierać, aby była przydatna dla firmy, lecz równocześnie zainteresowała ludzi na nie wysyłanych.

Jeśli będzie się pamiętało o wymienionych wyżej sprawach, to z całą pewnością zaplanowane szkolenia dadzą duże efekty, to znaczy jakość motywacji zatrudnionych do lepszej pracy wzrośnie. Oczywiście będzie tak tylko w takim przypadku, jeżeli będą spełnione potrzeby na innych płaszczyznach, czyli pensja na odpowiednim poziomie i właściwa atmosfera w pracy.