Jesteś tutaj

Terenowy symulacje dla menedżerów

O tym, jakie znaczenie mogą mieć wyjazdy integracyjne w motywowaniu i docenianiu swojej załogi od dawna toczą się dyskusje, i za każdym razem wnioski są jednoznaczne. Są one świetnym sposobem na realizację wymienionych wcześniej celów, ale powinno się je organizować bardzo rozsądnie, bo jedynie wówczas będą mogły spełnić zadania, jakie się przed nimi stawia.

Coraz częściej w czasie wyjazdów o takim charakterze właściciele firm zaczynają wymagać dużo więcej niż rozrywkę od samego przyjazdu przy alkoholu i dobrej muzyce. Podczas tego typu wyjazdów można przecież zaaranżować kilka zabaw i gier, które pomimo tego że mogą być doskonałym rodzajem rozrywki, to także dużo będą mogły dać biorącym w nich udział pracownikom i sprawdzić, w jaki sposób zachowywać się oni będą w nietypowych okolicznościach.

Jedną z popularnych metod na zagwarantowanie uczestnikom imprezy większej ilości pozytywnych emocji są gry terenowe i Gry Menedżerskie http://www.symulacje.edu.pl/gry-menedzerskie.php . Z reguły są one planowane niedaleko miejsca, w którym są noclegi, lecz zająć mogą znacznie większy obszar - w niektórych grach może to być nawet kilkadziesiąt kilometrów dzikich terenów.

Idea takich gier najczęściej będzie polegać na tym, że uczestnicy mają przebyć wyznaczony dystans między paroma punktami, robiąc jednocześnie zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. W większości przypadków będzie w nich brać udział kilka grup powstałych z podzielonych pracowników, z których sukces odniesie ta, która najlepiej lub najszybciej wykona cele, które zostaną przed nią postawione.

Często w takich grach mogą być wykorzystywane nowoczesne sprzęty i urządzenia, przykładowo można zaliczyć nawigacje satelitarną i środki łączności, lecz oprócz tego do wykorzystania przez poszczególne grupy są również tradycyjne narzędzia, na przykład kompasy oraz mapy. Przez to, że rywalizacja będzie się odbywać grupowo, to może to zmusić pracowników do podjęcia współpracy w celu osiągnięcia sukcesu.

Z powodu swojej specyfiki gry o takim charakterze czasem mogą nieść za sobą jakieś niebezpieczeństwo, z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby biorący w nich udział byli tego świadomi. Konieczne jest odpowiedzialne postępowanie i co najważniejsze bezwzględnie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ustalonych przez organizatorów.