Jesteś tutaj

Hotel na wyjazd integracyjny - poradnik

Jednym z najskuteczniejszych metod na motywowanie swoich pracowników są wyjazdy integracyjne. Cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli firm, którzy zaczęli doceniać zalety zapewnienia swoim pracownikom chwili wytchnienia i dobrej zabawy. Lecz zorganizowanie dobrego wyjazdu, który może się spodobać każdemu biorącemu w nim udział nie należy do rzeczy łatwych, i należy podejść do tego z pewnym przygotowaniem.

W nielicznych przypadkach imprezy integracyjne ktoś organizuje tylko na jeden dzień, z takich też powodów koniecznie będzie znalezienie jakiegoś pensjonatu albo hotelu, gdzie wszyscy bawiący się będą mogli wypocząć. Propozycja noclegów z większości rejonów Polski jest dość pokaźna i da się zz czegoś wybrać, z reguły bierze się przy tym pod uwagę dwie podstawowe sprawy, czyli miejsce oraz cel wyjazdu.

http://www.szkolenia-integracyjne.pl/wyjazdy_integracyjne_szkolenia_inte... Firmowe Wyjazdy Integracyjne najczęściej posiadają główny cel, względem jakiego powinno się wybrać najlepsze miejsce do spania. Hotele i pensjonaty proponują przeważnie jakieś swoje zaplecze, może to być na przykład kompleks do zorganizowania dużej konferencji, czy duży wybór obiektów sportowych.

Mając już określone, jakie atrakcje będą przeznaczone dla biorących udział w wyjeździe, trzeba wyszukać odpowiedni obiekt noclegowy, jaki wiele z tych atrakcji będzie miał na swoim terenie albo znajdowały się one będą w niedaleko miejsca pobytu. Dłuższe przejazdy nie tylko zabierają dużą ilość cennego czasu, ale dodatkowo powodują trochę zamieszania, więc jeśli tylko uda się zaplanować wszystko odpowiednio, to należy jednak nie brać ich pod uwagę.

Następnym ważnym czynnikiem podczas wybierania miejsca na wyjazd integracyjny powinno być miejsce docelowe. Jeśli wyjazd będzie trwał nieco krócej, to z reguły wybiera się hotel położony w miarę blisko miejsca zamieszkania - jechanie kilkaset kilometrów mija się z celem, bo większość czasu trzeba by było spędzić w jakimś środku transportu.

Przy trochę dłuższych imprezach można pomyśleć o nieco bardziej oddalonym miejscu, choć zawsze trzeba się zastanowić nad sensownością takiego wyboru. Konieczność dalekiej podróży często zniechęca pewną grupę wyjeżdżających i będzie mieć wpływ na frekwencję, tak więc jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to może jednak warto sprawdzić najbliższą okolicę i wyszukać miejsce, które będzie nieco bliżej.