Jesteś tutaj

Typowe studia przypadku firm i działanie zespołowe

W tym wpisie chcę przedstawić przykłady podobnych firm. Lepiej mi znana firma została zbudowana jednoosobowo. Specjaliści tam zatrudnieni nie mieli być zespołem, pracownik skupiał się na celach wpisujących się w jego zadania bez porozumienia z resztą pracowników. Druga firma funkcjonowała w zgranych grupach pracowniczych. Szef zdawał sobie sprawę z wagi pracy zespołowej, gdyż ta firma przeszła podobne szkolenie, jak to:
Inspirujące Wyjazdy Integracyjne i Team Building
Pierwsza organizacja była zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców na początku roku 1999 przez dentystę Piotra Juchę, który zamierzał rozszerzyć zawód dlatego postanowił zostać właścicielem firmy.
Jego szkołą wyższą była Akademia Medyczna w Krakowie , w jej murach skończył studia jako farmaceuta. Założył firmę produkcyjną oraz zrekrutował 13 przedstawicieli w różnych regionach naszego kraju. Każdego miesiąca zatrudnieni w firmie spotykali się w siedzibie firmy w Krakowie i rozpracowywali najważniejsze zadania na kolejny okres dla organizacji. Oprócz tego przedstawiciele z regionów działali zwykle bez współpracy z innymi. Gdy 4 ludzi zdecydowało się odejść z tego biznesu, wiele spraw firmy nie mogło być zakończonych. Po 2 latach firma upadła.
Inną organizację biznesową założył niezwykle ambitny absolwent Uniwersytecie w Krakowie. Już na pierwszym semestrze lubił tworzyć duże seminaria dla studentów. Działał w organizacji non-profit jako ”kierownik” PRu. Kiedy zdobył stopień doktora, założył instytucję szkoleniową. W trakcie 9 miesięcy zarejestrowana organizacja stała się największą firmą w tej branży na terenie kraju. Jej najmniejszy roczny przychód sięgał 5 mln Euro. Organizacja zatrudniała 100 pracowników, wliczając w to 56 trenerów w takich miastach jak: Gdańsk, Gliwice, Kraków, Zielona Góra. Trenerzy najczęściej pracowali w zespołach, i to z tej właśnie przyczyny ta instytucja dalej się rozwija.
Tyle menedżerskich wniosków.
Autor: Krzysztof Piskorz
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ZESTAW INTERESUJĄCYCH ANALIZ ODNOŚNIE INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma gier : gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Najwyżej ocenione w testach po spotkaniu aktywności – opinie grup: gra kryminalna
- Przeciętna wielkość grupy szkoleniowej: dziewięć pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na konferencję: poniedziałek.
- Najchetniej oczekiwania destynacja: Bieszczady

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od dziewięciu lat wykonujemy zlecenia w branży imprez firmowych jako Training Projects.
Nasze autorskie wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są cenione przez setki korporacji z wszystkich branż.