Jesteś tutaj

Reguły współdziałania w grupie pracowników

Szkolenia w obszarze ”integracja zespołu” są bardzo ważne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Polskie czy międzynarodowe organizacje biznesowe, mały dział albo wszystkie inne przedsiębiorstwa działają na podstawie pracy ludzi. Takie stwierdzenie jest dość zrozumiałe, bo wyłącznie ludzie wytwarzają prawdziwą motoryczność organizacji.
W tym portalu od kilku kwartałów opisuję dobre strony współpracy w zintegrowanej grupie pracowniczej. W poprzednim miesiącu prowadziłem projekt w ramach warsztatów menedżerskich z tematu funkcjonowania i rozwijania grupy pracowniczej. Uczestnicy szkoleń prezentowali problemy, które napotkali w swojej działalności w firmach. Dzięki temu zapisałem sobie pięć zasad funkcjonowania w zespole. Pozostałe dobrych praktyk możesz znaleźć także tu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl/wyjazdy_integracyjne_szkolenia_inte... - Dobre Wyjazdy
Niżej prezentuję zasady funkcjonowania w dziale pracowniczym. Napisałem je jako przykłady rzeczywistych działań w organizacji biznesowej.
1. Przygotuj się na cykliczne narady zespołu
Basia była w zeszłym roku dyrektorem działu marketingu. Współpracuje z dość różnorodną grupą pracowników. Ażeby pracujący w tej firmie dali radę razem współpracować, kierowniczka wprowadziła cotygodniowe narady. Narady mają miejsce najczęściej w piątek o godzinie 10.00 i zajmują mniej więcej 3 godziny. Po naradzie kierowniczka spisuje usprawnienia i cele dla wszystkich członków zespołu.
2. Poznaj współpracowników
Adam jest zatrudniony w dziale marketingu. Codzienne pracuje w projektach z pozostałymi ludźmi w firmie, jednakże oni są zatrudnieni w innych miastach. Aby zatrudnieni w tej firmie sprawniej ze sobą pracowali, co miesiąc ta instytucja wysyła ich na 7 godzin na robocze zebrania w dobrym motelu.
3. Gromadzenie kompetencji w zespole
Dagmara została niedawno kierownikiem małej agencji reklamowej. Firma posiada w głównej siedzibie firmy 4 pracowników. Szefowa zamówiła dla celów gromadzenia wiedzy specjalne oprogramowanie do akumulowania wiedzy w obszarze działalności w organizacji. I tak właśnie pracownicy będą współpracować razem oraz wiedzą, które aktywności są w tej instytucji.
Na tą chwilę to tyle menedżerskich myśli.
Opracowanie: Krzysztof Piskorz
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PAKIET NIEZNANYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO OKRESU:
- Ciesząca się największym wzięciem forma aktywności : gry miejsce
- Najwyżej ocenione w testach po evencie aktywności – opinie uczestników: zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Przeciętna wielkość grupy zajęciowej: sto pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na zabawy: czwartek.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: Kaszuby

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako ekipa animatorów zajęć z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również uprawnieniami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co pozwala nam na oferowanie programów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. zatrudnieni u nas animatorzy to także autorzy artykułów w prasie branżowej i nietuzinkowe osobowości.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są cenione przez dziesiątki instytucji z całego kraju.