Jesteś tutaj

Parę wskazówek na temat zadań szefa

W poprzednim tygodniu w czwartek miałem sesję szkoleniową dla menedżerów nowo mianowanych w średniej wielkości firmie produkcyjnej. Szkolenie odbyło się w malowniczym pensjonacie w Górach Świętokrzyskich. Jako że na dworze mamy wspaniałą zimę, po sesji szkoleniowej uczestnicy mogli pospacerować po okolicy.
Podczas szkolenia, które poprowadziłem dla menedżerów, menedżerowie przedstawili kilka kwestii powiązanych z funkcjonowaniem w firmie: fakt, kto pełni jaką rolę tylko czasami są kryterium do zatrudniania kandydatów planowanych na stanowiska kierownicze, przełożony nie rozwija niezwykłych predyspozycji pracownika, wiele spraw da się polepszyć w funkcjonowaniu grupy pracowniczej. Wskazane wyżej problemy z dużym prawdopodobieństwem sukcesu można doskonalić wykupując udział w dokładnie tych sesjach doradczych: Kursy Finanse Dla Niefinansistów.
W niniejszym akapicie pragnę przedstawić, jakie negatywne skutki wynikają z opisanych wyżej problemów w firmie. Jeśli predyspozycje do pełnienia ról nie będą podstawą podczas rekrutacji pracowników, to wówczas przełożony nie może właściwie wyznaczać zadań do wykonania.
Można podać przykład: Tomasz Gierczak jest handlowcem oraz pracuje w małej firmie logistycznej. Jego szef nakazał mu wysłać długiego maila do klienta i określić warunki wykonania i realizacji oprogramowania do organizowania zadań dla pracowników. Ten pracownik nie podtrzymuje stosunków interpersonalnych z osobami oraz swoje osiągnięcia opiera na pracy przy komputerze. Jestem pewny, że nie wykona efektywnie powierzonego zadania.
Inny przypadek: Silną stroną Norberta Kaczkowskiego jest innowacyjne rozwiązywanie problemów. Ciągle chce wprowadzać nietypowe towary, wprowadzać usprawnienia w funkcjonowaniu całej firmy. Jego kierownik nie rozważa tego jakie ten pracownik chce rozwijać silne strony oraz określa mu sprawy, które wymagają pracy systematycznej, ale niezwykle nudnej, bo takiej samej pod względem treści. Ten zatrudniony szybko poczuje się sfrustrowany, a pracodawca nie użyje jego potencjału.
Jak widać na opisanych wyżej dwóch przypadkach: cechy osobowe i wynikające z nich role w zespole powinny być kryterium przydzielania zadań.
O NAS
Ten portal redaguje ekipa konsultantów realizujących warsztaty biznesowe z bardzo wielu sektorów rynku.

Na naszym blogu wiele dyskutujemy o:
- analizy satysfakcji kadry w instytucjach i organizacjach
- ankiety interpersonalne
- cykle kształceniowe z tematyki miękkiej
- eventy dla załogi
- kierowanie kadrami
Serdecznie zapraszamy do następnych wizyt na naszej witrynie.