Jesteś tutaj

Istotne obszary tematyczne projektów szkoleniowych dla kadry zarządzającej

W szkoleniach i doradztwie dla przedsiębiorstw jest niezwykle wiele typów kursów dla menedżerów. Np. przewodzenie zespołowi, prowadzenie negocjacji, wpływanie na zachowania pracowników, konflikty i ich efekty dla firmy, zarządzanie stresem, wariantowanie i decyzje, komunikacja interpersonalna. W niniejszym blogu pokazuję szczegółowo kilka typów tego typu szkoleń. Mnóstwo wskazówek można znaleźć tu:
Szkolenia Efektywność Osobista - http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenie-zarzadzanie-czasem.
Jakie szkolenia menedżerskie należy przejść? Poniżej parę istotnych obszarów tematycznych:
Wariantowanie i decyzje – osoby biorące udział w tym szkoleniu dowiedzą się jak podejmować kwestie w obszarze strategii, nieporozumień w firmie, celów, konstruowania planów i aktywizowania członków zespołu. Decyzje menedżerskie bywa kluczowym ogniwem na stanowisku kierownika. Menedżer podejmuje dziesiątki dylematów każdego dnia, dlatego warto to robić skutecznie.
Motywowanie pozafinansowe – osoby biorące udział w tym szkoleniu będą potrafili skłaniać do pracy pracowników bez dodatkowego budżetu. Nauczą się definiować dążenia zatrudnionych w swoim dziale, konstruować harmonogramy zadań na wybranych stanowiskach i dyskutować z podwładnymi. Sesje szkoleniowe z powyższego tematu zwykle bywają prowadzone jako praktyczne warsztaty.
Przewodzenie zespołowi – szef jest przywódcą i w innym momencie administratorem. Ludzie często myślą, że tacy frontmeni miewają jakieś specjalne umiejętności. Okazuje się, że pracownik da radę nauczyć się być prawdziwym frontmenem dla grupy. Projekty szkoleniowe z tego tematu trwają co najmniej 3 dni. Prowadzący szkolenia doskonalą umiejętności z wywierania wpływu na ludzi i technik nakłaniania ludzi do działania.
W osobnym wpisie opiszę podobne rodzaje oferty firm szkoleniowych dla kierowników.
O NASZYM DZIENNIKU

Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego bloga jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów a dodatkowo konsultant w zakresie audytu kompetencji w organizacji.
W tym blogu często przeczytasz także na temat:
- analizy zaangażowania pracowników w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety kompetencyjne
- cykle kształceniowe z budowania strategii i rozwoju firmy
- wyjazdy team building
- kierowanie ludźmi