Jesteś tutaj

Inne wytyczne - dofinansowanie szkoleń

Spora liczba sygnałów zdaje się sugerować, że już niedługo bardziej przyjazne do zraportowania będą fundusze z urzędniczego brukselskiego rozdania dedykowane na projekty szkoleniowe. U nas będą to przede wszystkim pieniądze na Szkolenia Z Motywowania I Motywacji .
Tego typu nowinke uzyskaliśmy od znanego nam od dawna konsultanta , jednak iż wydaje się to informacja niepewna na tą chwilę. Sugerujemy to skontrolować w wiarygodnym źródle.
Uproszczenie ma opierać się na tym, iż wprowadzony powinien być voucher, którym klient na kursie zapłaci instruktorowi. W dalszej kolejności agencja szkoleniowa zaniesie ten voucher do urzędu dotującego i w zamian za wręczoną fakturę zarządzający funduszem wyda ustaloną stawkę. Ta innowacja powinna poprawić procedury w programach współfinansowanych ze środków publicznych. Organizatorzy projektów będą księgować tylko obieg certyfikatów płatniczych a nie każdą fakturę za długopis, obiad czy segregator.
Jednocześnie dla korporacji delegujących zatrudnione osoby na treningi sprawa ma przybrać łagodniejszy wyraz twarzy. Teraz formularze podobno zostaną krótsze. Niechby tak się stało.
Sceptycyzm zapala jednak coś innego. Do korzystania bonu mają być dopuszczone tylko podmioty edukacyjne, które uzyskają akredytację. Jak zwykle przy takim limitowaniu dostępu należy postawić pytanie o sensowność kryteriów doboru firm.
Jeszcze jedna wątpliwość dotyczy wielkość honorarium za wykonanie zajęć. Czy kwotę widniejącą na projektowanym voucherze wyliczy arbitralnie jakiś niekompetentny urzędnik?

KIM JESTEŚMY
Ten blog redaguje zespół doświadczonych szkoleniowców realizujących wykłady dla przedsiębiorstw z różnych sektorów rynku.
Redaktorem niniejszego artykułu jest Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z asertywności a dodatkowo twórca gier i symulacji z tematyki audytu kompetencji w organizacji.
Tu mówimy także o:
- audyty zaangażowania menedżerów w dużych koncernach i małych firmach
- kwestionariuszy interpersonalne
- warsztaty z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- wyjazdy team building
- zarządzanie ludźmi
Dziękujemy i zachęcamy do kolejnych wizyt na tej stronie.