Jesteś tutaj

Dobrze napisane instrukcje symulacji biznesowej

Dobrze napisane zestawy reguł postępowania w czasie gry są sformułowane prostym językiem i zrozumiałe. Poniżej zamieszczam skrót dobrze skonstruowanych opisów symulacji dla biznesu. Zaczyna się tak: zadaniem uczestników jest skonstruowanie mostu, po którym bez problemu przejedzie auto z fikcyjnym bagażem. Dowiedziałem się tego, gdy wszedłem na tenże poradnik:
Finansowe Symulacje Szkoleniowe - http://www.symulacje.edu.pl/gry-biznesowe.php
Poniżej przykład dobrego zbioru zasad do gry decyzyjnej:
1. Budowlę należy budować tylko z dostarczonego przez szkoleniowca sprzętu.
2. Budowla nie będzie dotykać dostępnych stałych rzeczy (np. stołu, okien itd.). Most nie będzie też zaczepiony lub podpierany z boku na przykład linką albo przez uczestnika gry. Musi trzymać się w całości bez dodatkowej pomocy na podłożu.
3. Pojazd musi zostać przewieziony na sznurku. W czasie transportu będzie jechać czterema oponami po budowli.
4. Samochód będzie przewieziony po jezdni w taki sposób, aby w każdym punkcie mostu znajdował się dokładnie 40 centymetrów nad ziemią.
5. Zabawkowy TIR musi być przetransportowany na moście przez tylko jednego uczestnika projektu szkoleniowego z grupy. Przemieszczenie zaczyna się od zaparkowania zabawkowego TIRa za miejscem pokazanym przez szkoleniowca prowadzącego grę. Przejazd kończy się po najechaniu znaku STOP. Następnie zabawkowy TIR będzie dalej stać bez pomocy graczy na moście przez 30 sekund.
6. Gdy podstawa budowli będzie naruszona, jednakże zabawkowy TIR będzie przetransportowany po jezdni w taki sposób, ażeby zawsze znajdował się dokładnie 40 centymetrów nad podłogą, zabawa jest zakończona z pozytywnym wynikiem.
W innym poście na tym blogu przedstawię zbiór zasad następnej gry decyzyjnej.
Ireneusz Ejsmont
Autor tego komentarza jest absolwentem kierunku chemii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego i studiów podyplomowych z zakresu medycyny alternatywnej. Posiada tytuł Konsultanta Planowania Strategicznego SDE. Rozwija swoją firmę w Krynicy Górskiej. Od osiemnastu lat prowadzi zajęcia i projektuje gry odnoszące się do radzenia sobie ze stresem w sektorze „produkcja”.

NAJWAŻNIEJSZE TEMATY BLOGA:
Gry Drużynowe
Treningi dla firm
Gry edukacyjne
Przywództwo
Gry produkcyjne
Planowanie strategiczne
Wydarzenia team building
Ćwiczenia dla szkoleniowców