Jesteś tutaj

Cechy efektywnej drużyny

W tym wpisie na tym portalu przedstawię cechy efektywnego tworu, jakim jest zbiorowość pracowników, które czytelni może spotkać w książkach z tego tematu. Będzie to wprowadzajaca jedynie część tekstu, gdyż wyznaczników jest bardzo wiele. Szczegółowo o tych zagadnieniach da się zobaczyć na tym portalu: Kalendarium - Wyjazdy
Dalej wymieniam i opisuję wybrane parametry efektywnego zespołu.
Atmosfera
Jest możliwe, aby ją określić po kilku dniach przebywania w firmie, bywa zawsze niezapisana w żadnym dokumencie, easy-going a także zachęcająca do współpracy. Gdy jest dobrze zbudowana nie ma wyraźnych konfliktów. Pracownicy w niej współpracujący stają się chętni do poświęceń i zainteresowani rozwojem. Nie widać objawów izolacji od grupy.
Efektywna komunikacja
Ogromna część spotkań, w których są angażowani prawie wszyscy. Bywają to konwersacje z tematu dotyczącego zadań grupy. Gdy dyskusja zbacza z tematu, szef szybko kieruje ją na zadany temat.
Zadania zespołu
Pracownicy wewnątrz zbiorowości ludzkiej świetnie rozumieją i są zaangażowani w projekty i osiagają zaplanowane efekty zespołu. We właściwym momencie wprowadza się swobodną rozmowę na temat zamierzeniach i efektach pracy, co powoduje, że ludzie mogą się połączyć w dążeniach z grupą pracowników.
Feedback
Pracownicy szanują siebie nawzajem. Dyskusja nie przypomina przechodzenia z tematu na temat. Dobry pomysł zostaje zapisany na tablicy. Członkowie zespołu nie obawiają się „zaryzykować” i zaprezentować innowacyjną konepcję, pomimo, że wydaje się ona całkiem dziwaczna.
Brak nieporozumień
Zbiorowość ludzka w dziale nieźle zażegnuje różnice zdań. Z uwagą bada się różne argumenty oraz grupa zamierza wymyslić przyszłe działania. Członkowie zespołu, którzy są innego zdania, nie chcą narzucać swoje zdanie albo wzniecać złe uczucia. Gdy nie zgadzają się, to najzwyczajniej artykułują swoje opinie.
Na tą chwilę to tyle naszych inspiracji.
Opracowanie: Jan Guc
I JESZCZE JAK ZWYKLE ODROBINA INTERESUJĄCYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma ćwiczeń : gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Najwyżej wycenione w ankietach po wyjeździe gry – opinie uczestników: spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
- Średnia wielkość grupy zajęciowej: sto osób.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na konferencję: poniedziałek.
- Najczęściej wybierana destynacja: Beskidy

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od sześciu lat funkcjonujemy w branży wydarzeń i konferencji korporacyjnych jako Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że pozytywnie odebrane szkolenie i wyjazd to także sympatyczny obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy ponad sto urokliwych miejsc górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Rekomendujemy sprawdzone eventy integracyjne jak również team building.Najchętniej działamy w Beskidach, nad Zegrzem oraz nad morzem. Wolimy miejsca mniej znane . Latem szkolimy na dworze, a jeśli pogoda jest zła – pod dachem.