Jesteś tutaj

Atmosfera organizacyjna a współdziałanie w grupie

Można zadać zdanie: w jakim stopniu instytucje charakteryzują się odmienną atmosferą pracy? Czasami kontrasty są dość znaczące. Uczestnik szkoleń czasami zastanawia się: w obecnej firmie pracuje mi się całkiem nieźle, a w poprzedniej była męcząca atmosfera. Co bywa przyczyną?
W tym blogu zamieszczam skrócony schemat działania dwóch przedsiębiorstw. Znajdź od 5 do 10 cech polityki korporacyjnej, które w dwóch firmach są różne. Wylistuj je na kartce i przedstaw krótko, gdzie leżą rozbieżności. Dodatkową instrukcję odszukaj na stronie tej firmy: Inspirujące Szkolenia
Firma XY wytwarza wieże hifi dla typowych melomanów. Segment rynku to niemal cały obszar województwa. Kierownicy niższego stopnia kierownictwa odpowiedzialni są w ramach gwarancji na poszczególne produkty. Top management nie wymaga tym bardziej od niższych rangą menedżerów podejmowania dużego ryzyka. Podjęte działania muszą zostać szczegółowo pozostawione w systemie informatycznym, pozytywne efekty są doceniane na forum. Projekty które skończyły się niepowodzeniem podobnie jak sukcesy są na zebraniach przedstawiane. W przedsiębiorstwie nie istnieje żaden układ skłaniający pracowników do podejmowania nowatorskich wyzwań.
Firma DEF Ltd. operuje na rynku żywności oraz skupia się na produkcji wyrobów mlecznych, masła i serów. Top management wprowadza właśnie nową metodę funkcjonowania na rynku na dalsze sześć lat, ma ona przyzwyczaić menedżerów średniego poziomu zarządzania do obliczania niepewności oraz stałych doskonalenia metod zarządzania ich działów. Szefowie, którzy wniosą usprawniające idee lub innowacje, są awansowani. Błąd, wtedy gdy nie wyrządza rażącej szkody instytucji, będzie traktowany jako „lekcja na przyszłość”.
Jak można odczytać, te 2 organizacje biznesowe posiadają różne kultury organizacyjne. W następnym artykule przedstawię, dlaczego polityka organizacyjna wpływa na współdziałanie w grupie.
Na tą chwilę to tyle naszych przemyśleń.
Opracowanie: Jan Kowal
I JESZCZE JAK ZWYKLE PAKIET INTERESUJĄCYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma zajęć : gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po spotkaniu aktywności – komentarze grup: zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Średnia wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziewięćdziesiąt uczestników.
- Preferowane dni tygodnia na event: końcówka tygodnia.
- Najczęściej wybierana lokalizacja: Tatry

ŹRÓDŁO: Training Projects
Wykonujemy plenerowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla naszych klientów.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i edukacyjne szkolenia team building są rekomendowane przez dziesiątki korporacji z całego kraju.